шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

UNİVERSİTET

TƏDRİS

TƏDQİQAT

TƏLƏBƏ

BEYNƏLXALQ ƏLAQƏLƏR VƏ İNKİŞAF

KİTABXANA

E-ADPU

Rektorlarımız
Adı və soyadı  Rektor olduğu illər 
1. Fətulla bəy Rzabəyli 1921-1924 
2. Məmməd Əfəndiyev 1924 
3. Həbibbəy Mahmudbəyov 1925 
4. Şərif Manafov 1925-1926 
5. Cəlil Məmmədzadə 1926-1927
6. Pənah Qasımov 01.09.1929-10.12.1930
7. Məmməd Bayramov 10.12.1930-22.02.1933
8. Bəşir Bünyadov 22.02.1933-21.12.1933
9. Mirzə Məmmədov 21.12.1933-25.05.1936
10. Davud Rəsulzadə 26.05.1936-31.02.1937
11. Hüseyn Musayev 31.01.1937-07.10.1937
12. Aqil Salayev 22.11.1937-27.11.1939
13. Camal Əliyev 22.11.1939-14.03.1940
14 Ələsgər Həşimov 14.03.1940-13.01.1942
15. Ağaməmməd Abdullayev 01.10.1943-18.01.1944
16. Məmmədkazım Ələkbərli 01.01.1944-03.06.1944
17. Əhməd Seyidov 24.06.1944-07.05.1948
18.  Cəfər Xəndan Hacıyev 07.05.1948-16.08.1950
19.  Mehdi Mehdizadə 19.08.1950-14.12.1951 
20.  Həmid Qədirov 14.12.1951-24.06.1954
21.  Cəbrayıl Ələsgərov 28.06.1954-19.12.1956
22.  Mehdixan Vəkilov 19.12.1956-17.09.1962
23.  Mehdi Əliyev 17.09.1962-03.02.1965
24.  Şövqi Ağayev 11.02.1965-14.07.1970
25. Həşim Ağayev 1970-1981
26. Afad Qurbanov 1981-1989
27. Səlvər Aslanov 1989-1994
28.  Nizami Xudiyev 1994-1996
29.  Bəhlul Ağayev 1996-2006
30. Yusif Məmmədov 2006-2016
31. Cəfər Cəfərov 2016-cı ildən hal-hazıradək